dugmee

2 Ekim 2011 Pazar

GÖZ TANSİYONU NEDİR NEDENLERİ VE TEDAVİSİ,Göz Tansiyonu,Bitkisel


GÖZ TANSİYONU NEDİR NEDENLERİ VE TEDAVİSİ
Halk arasında “Göz Tansiyonu” adıyla da bilinen glokom, milyonlarca insanı etkileyen yaygın bir göz hastalığıdır. Tedavi edilmez ise görme kaybına neden olabilir. Glokomda, göz içindeki sıvı basıncı, görme yeteneği için gerekli olan göz sinirine zarar verecek düzeyde yüksektir.
Genellikle 40 yaşın üzerinde oluşan glokom genellikle yıllar içinde çok sinsi ilerler. Bu, en sık görülen glokom tipi olup “Primer Açık Açılı Glokom” olarak adlandırılır. Bu süre içinde glokomlu kişilerin bir bölümünde de hastalığa ait herhangi bir belirti görülmez. Glokom, birçok hasta tarafından ancak ileri dönemde ve belirgin görme kaybı ortaya çıktığında fark edilebilir. Glokomda görme kaybı oluştuktan sonra geri dönüş olmadığından erken tanı önemlidir. Normal göz muayenesi sırasında tespit edilen anormal göz içi basıncı artışı hastalığın ilk belirtisi olabilir. Göz doktorunca düzenli aralıklarla yapılan muayeneler glokomun erken tanı ve tedavisi için en iyi yoldur.
Diğer bir glokom türü ise yine ileri yaşlarda ani olarak krizle ortaya çıkan dar açılı glokomdur. Şiddetli göz ağrısı, görme azalması, gözde kızarıklık ve bulantı, kusma ile karakterize bir tablodur. Acil tedavi gerektirir. Bebeklikte ve çocukluk çağında izlenen türlerinde gözde sulanma, ışığa karşı hassasiyet ve gözde büyüme izlenir.
Kaynak : tedavix
GÖZ TANSİYONU BİTKİSEL ÇÖZÜM
Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu göz tansiyonu hastaları için çok faydalı olabilecek, şifalı bitkiler ile hazırlanan bitkisel çözüm yöntemleri açıkladı. Dr. Saraçoğlu her zaman için tıbbi müdahale ön plandadır. Öncelikle doktora gidilmelidir fakat şifalı bitki kürleri de tamamlayıcı ve destekleyici olarak kullanılabilir dedi.
Göz Tansiyonu için Bitkisel Çözüm Yolları:
1) Sabah ile öğlen arasında 1 bardak taze sıkılmış domates suyu iyi gelir. Fakat burada dikkat edilmesi gereken nokta domatesin ebter tohum ile üretilmeyen tarla domatesi olması gereklidir.
2) Öğleden sonra Oğulotu yani Melisa otu ile hazırlanan 1 bardak bitki çayı içilmelidir. 1 bardak kaynar suya 1 tatlı kaşığı melisa otu atılıp 3 dakika kadar demlenerek içilir.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder